Jaunumi

Izmaiņas IIN likumā ļauj vēl efektīvāk motivēt personālu Lasīt vairāk

Izmaiņas IIN likumā ļauj vēl efektīvāk motivēt personālu

Šībrīža situācijā, kad darba tirgus strauji mainās un kvalificētu darbinieku pieprasījums pārsniedz piedāvājumu, daudzi uzņēmēji saskaras ar jautājumu, kā atalgot un piesaistīt darbiniekus ilgtermiņā. Kā motivēt un noturēt kvalificētus un lojālus darbiniekus? Vai 2023. gada budžetā palielināt algu vai tomēr ir kāds cits, efektīvāks risinājums?

Ar nodokli neapliekama un personalizēta Ziemassvētku dāvana Lasīt vairāk

Ar nodokli neapliekama un personalizēta Ziemassvētku dāvana

Jau aptuveni 2 000 gadus mēs dzīvojam ar pārliecību, ka Ziemas Saulstāvju laikā esam saņēmuši lielāko dāvanu, kāda vien ir iespējama – Dieva dēls ir dzimis pār mums. Rezultātā, tas ir patīkams "rituāls", ko mēs šajā, Ziemassvētku laikā veicam ik gadu – saņemam un dāvinām dāvanas.

’Bonusu karte’: vēl viena iespēja parūpēties par darbinieka veselību Lasīt vairāk

’Bonusu karte’: vēl viena iespēja parūpēties par darbinieka veselību

2022. gada 1.janvārī, stājās spēkā grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli". Sadaļā par nodokļu atvieglojumiem, IIN likuma 8. panta 15. daļā līdzi šim noteiktie ar algas nodokli neapliekamie ēdināšanas izdevumi tika paplašināti ar ārstniecības izdevumiem, tādējādi darba devējiem dodot iespēju pielietot vēl vienu ar algas nodokli neapliekamā labuma pozīciju savā darbinieku motivācijas programmā, t.i. ārstniecības izdevumu apmaksai.

Darba koplīgums – darba devēju reti izmantotā iespēja Lasīt vairāk

Darba koplīgums – darba devēju reti izmantotā iespēja

Esošajos ekonomiskajos apstākļos ar energoresursu sadārdzināšanos un tai sekojošo straujo inflācijas kāpumu, lielākā daļa darbinieku meklē iespējas, kā vienoties ar darba devējiem par darba algas palielinājumu un/vai vienoties par citiem bonusiem, lai tādējādi varētu segt izmaksu palielinājumu. Savukārt darba devēji meklē iespējas, kā izdzīvot un attīstīties, tajā pašā laikā turpinot motivēt savus darbiniekus, uzlabot darba un atalgojuma kvalitāti, palielināt darbinieku lojalitāti un darba produktivitāti, kā arī piesaistīt jaunus un labus darbiniekus.

Lojalitāte ir kā ilgtermiņa laulība Lasīt vairāk

Lojalitāte ir kā ilgtermiņa laulība

Lojalitātes veidošanās nav nedz dienas, nedz mēnešu jautājums – lojalitāte rodas ilgākā periodā. Tā ir kā ilgu gadu laulība, kas tiek kopta no abām pusēm: gan darba devēja, gan ņēmēja. Darba devēja rokās ir vairāki rīki, kā šīs lojalitātes saites izveidot un – pats svarīgākais – gadu no gada stiprināt.

Sasniegumi, vara vai piederības izjūta – vai zināt, kas tieši motivē jūsu darbiniekus? Lasīt vairāk

Sasniegumi, vara vai piederības izjūta – vai zināt, kas tieši motivē jūsu darbiniekus?

Jau 20. gadsimta četrdesmito gadu sākumā amerikāņu psihologs un vajadzību teorijas autors Deivids Maklelands piedāvāja dalīt motivācijas faktorus trīs galvenajās grupās. Šī teorija nav zaudējusi aktualitāti līdz pat mūsdienām, bet vadītājs, kas spēj to izprast un māk pielietot, var motivēt ikvienu komandu.

Mēs jums nepārzvanīsim vai TOP 5 kļūdas, ko nepieļaut darba intervijā Lasīt vairāk

Mēs jums nepārzvanīsim vai TOP 5 kļūdas, ko nepieļaut darba intervijā

Vai zinājāt, ka gandrīz 10 % cilvēku vilcinās ar jauna darba meklēšanu, jo baidās no pirmās sarunas ar potenciālo darba devēju? Pieredzējušo kolēģu stāsti par nestandarta jautājumiem, testa uzdevumiem un neveiklas situācijas, kas jāatrisina acumirklī, tikai pastiprina bailes.

3 labākās prasmes, kuras darba devēji meklēs 2022. gadā Lasīt vairāk

3 labākās prasmes, kuras darba devēji meklēs 2022. gadā

Saskaņā ar globāla personāla resursu portāla “Monster” https://www.monster.com/ pētījumu “Darba nākotne 2022”, kas tiek apkopots katra gada sākumā, aptaujājot vairāk nekā 3000 uzņēmumu vadītāju, 58 % darba devēju atzina, ka lielākais izaicinājums pandēmijas laikā bija atrast kandidātus ar pareizajām iemaņām. Lūk, trīs svarīgākās darbinieku prasmes, ko vairāk nekā puse darba devēju meklēs 2022. gadā!

Ko mums nesīs jaunais, 2022. gads? Lasīt vairāk

Ko mums nesīs jaunais, 2022. gads?

Džošs Bersins, uzņēmējs un “Josh Bersin Company” dibinātājs, (https://joshbersin.com), kas vairāk nekā piecus gadus konsultē pasaules HR līderus korporatīvajos jautājumos un analizē visus HR jomas aspektus, ir sagatavojis prognozes 2022. gadam. Ieskatīsimies, kas mainīsies darba devēju un ņēmēju tirgū šogad!

Vai esat pārliecināts, ka darbinieks neaizies, ja cita kompānija viņam piedāvās +10 % pie algas? Tieši šāds algas pielikums kļūst par iemeslu, lai darbinieks ar vieglu sirdi nomainītu darbavietu, ja nekas cits kompānijā viņu nesaista. Lasīt vairāk

Kā stiprināt darbinieku lojalitāti? Lūk, 5 galvenie motivācijas rīki!

Vai esat pārliecināts, ka darbinieks neaizies, ja cita kompānija viņam piedāvās +10 % pie algas? Tieši šāds algas pielikums kļūst par iemeslu, lai darbinieks ar vieglu sirdi nomainītu darbavietu, ja nekas cits kompānijā viņu nesaista.

Vai tev darbs ir prieks vai lāsts? Lasīt vairāk

Vai tev darbs ir prieks vai lāsts?

No tā, kā cilvēks attiecas pret darbu, ir atkarīgs, cik daudz pūļu un enerģijas viņš tajā ieguldīs. Bieži vien nākas dzirdēt, ka darbs tiek uzskatīts par tādu kā sodu vai – labākajā gadījumā – par līdzekli mērķa sasniegšanai, proti, jūs pelnāt naudu, lai samaksātu rēķinus, dotos atvaļinājumā un galu galā aizietu pensijā. Nav pārsteigums, ka vairāk nekā 80 % darbinieku trūkst iesaistīšanās un ieinteresētības. Kā mainīt attieksmi pret darbu? Kā sākt uztvert to citādi, nevis kā lāstu?

Transact Pro sadarbībā ar Bonusukarte.lv sniedz jaunu risinājumu darbinieku pusdienu apmaksai._copy Lasīt vairāk

Transact Pro sadarbībā ar Bonusukarte.lv sniedz jaunu risinājumu darbinieku pusdienu apmaksai.

Transact Pro, Latvijā vadošais ne-banku sektora finanšu pakalpojumu sniedzējs un elektroniskās naudas iestāde, sadarbībā ar uzņēmumu Bonusukarte.lv ir apvienojušies, lai izstrādātu un piedāvātu Latvijas un Baltijas korporatīvajiem klientiem Mastercard Bonusu Kartes, kas ir radītas kā ideāls risinājums darbinieku ēdināšanas izdevumu segšanai.

Kā nepalaist garām labākos darba speciālistus attālinātas atlases laikmetā Lasīt vairāk

Kā nepalaist garām labākos darba speciālistus attālinātas atlases laikmetā

Pēdējos divos gados rekordliels vakanču skaits tiek aizpildīts attālināti, taču, pieņemot cilvēku darbā caur Zoom, darba devējs zaudē signālus, ko var iegūt tikai klātienē, paspiežot cilvēkam roku un sajūtot enerģētiku.

Kādas šodien ir labāko darbinieku prasmes? Lasīt vairāk

Kādas šodien ir labāko darbinieku prasmes?

Visticamāk, jūs nosauksiet plašu redzesloku, zināšanu bagāžu, spēju mācīties un apgūt jaunas lietas.

Vai zini, kas vadītāju padara par iedvesmojošu līderi? Lasīt vairāk

Vai zini, kas vadītāju padara par iedvesmojošu līderi?

Kādas psiholoģiskās un profesionālās īpašības ir jāattīsta, lai kļūtu par personību, kas motivē komandu vienotam mērķim?

7 kļūdas, kādēļ labākie nekad nestrādās pie jums Lasīt vairāk

7 kļūdas, kādēļ labākie nekad nestrādās pie jums

Kārtējo reizi esat pārsteigts, kad darbinieks pamet jūsu uzņēmumu, bet joprojām domājat, ka lojalitāti nosaka tikai algas lielums? Pārbaudiet, vai jūsu vadības komanda nepieļauj septiņas izplatītākās kļūdas, kas biedē labākos darbiniekus un liek viņiem domāt par citu darbu!

Start-up enerģija lielā uzņēmumā Lasīt vairāk

Start-up enerģija lielā uzņēmumā

Kad mēs iedomājamies start-up uzņēmumu, pirmais, kas nāk prātā, ir aizrautīgu cilvēku grupa, kas kopīgi strādā pie idejas. Viņi velta visus savus spēkus un laiku, iedvesmojoties no iespējas radīt kaut ko jaunu. Viņu neticamā enerģija darbojas kā pasaulē labākā motivācija.

Ieguldījums darbiniekā atmaksājas ar uzviju! Lasīt vairāk

Ieguldījums darbiniekā atmaksājas ar uzviju!

Daudzi darba devēji uzskata, ka darbinieku apmācībai ir divas medaļas puses – “ja nu es ieguldīšu resursus darbinieka attīstībā, bet tas aizies prom?”.

Kāpēc fokuss uz finanšu rādītājiem neveicina izaugsmi? Lasīt vairāk

Kāpēc fokuss uz finanšu rādītājiem neveicina izaugsmi?

“Tu esi tik vērtīgs, cik vērtīgs ir tavs devums kompānijai” – šāda nostāja bieži vien raksturīga kompāniju līderiem. Patiesībā koncentrēšanās uz finanšu mērķiem var veicināt īstermiņa izaugsmi, taču ilgtermiņā darbinieku vērtējums, pamatojoties tikai uz viņu finanšu rezultātiem, ir diezgan demotivējošs.

5 triki, lai darbs no mājām sniegtu gandarījumu Lasīt vairāk

5 triki, lai darbs no mājām sniegtu gandarījumu

Vēl pirms kādiem pieciem gadiem iespēja strādāt no mājām tiktu uzskatīta par lielu bonusu. Vai nav lieliski mierīgi izdzert rīta kafiju un nesteidzīgi ķerties pie darba savā ierastajā vidē

Kā pasargāt darbiniekus no izdegšanas? Lasīt vairāk

Kā pasargāt darbiniekus no izdegšanas?

Pagājušajā gadā darba devējiem nācās pieņemt daudz stingru un nepopulāru lēmumu – kā optimizēt izmaksas, neatlaižot darbiniekus, kā iedvesmot top menedžerus strādāt vairāk