Jaunumi

Start-up enerģija lielā uzņēmumā

‹ uz sarakstu

Kad mēs iedomājamies start-up uzņēmumu, pirmais, kas nāk prātā, ir aizrautīgu cilvēku grupa, kas kopīgi strādā pie idejas. Viņi velta visus savus spēkus un laiku, iedvesmojoties no iespējas radīt kaut ko jaunu. Viņu neticamā enerģija darbojas kā pasaulē labākā motivācija.

Jaunuzņēmumu vērtība ir demokrātiska atmosfēra, kas paver iespējas profesionālai izaugsmei. Darbinieki nebaidās kļūdīties, piedāvājot jaunas idejas, jo zina, ka saņems atbalstu. Pateicoties atklātībai un atbalstam, šajos uzņēmumos veidojas īpaša inovāciju un dzinuļa gaisotne.

Kā izmantot šīs vērtības un radīt jaunuzņēmuma gaisotni, uzlādējot komandu ar savu produktu un idejām, ja esat jau izaudzis no startapa “biksēm” vai pat kļūstat par lielu korporāciju?


Vērienīgs mērķis, kas iedvesmo

Ir ļoti svarīgi, lai tas nebūtu tikai abstrakts plāns “kļūsim par labāko uzņēmumu”. Mērķim jābūt sasniedzamam, realizējamam, ar skaidri saprotamiem starpposmiem. Stāstiet par savu mērķi sanāksmēs, informējiet par jau sasniegtajiem rezultātiem, iedvesmojiet jaunus darbiniekus! Vēlme piedalīties patiesi globālu mērķu īstenošanā ir tas, kas mūs vieno

Elastīgi biznesa procesi

Jaunuzņēmums sākas ar pāris cilvēkiem, un tas ir balstīts uz apziņas un atbildības principiem. Tomēr, uzņēmumam augot, rodas vajadzība pēc skaidriem noteikumiem un aprakstītiem biznesa procesiem. Kompānijā, kurā ir 100 darbinieku, no kuriem puse strādā attālināti, nevar rēķināties ar katra atbildību; ir nepieciešama kārtība un disciplīna. Te ir svarīgi atrast līdzsvaru starp darbinieku vajadzībām un biznesa redzējumu. Centieties panākt, lai jūsu darbinieki nejūtas kā zobratiņi lielā mašīnā, rīkojoties tikai savas atbildības ietvaros, bet iemācās veidot partnerības starp nodaļām un citiem darbiniekiem.

Rūpējieties par talantiem

Ja jūs pieņemat darbinieku, nosakot tikai noteiktu algas līmeni, viņu vienmēr varēs “pārpirkt”. Svarīgākais uzdevums darbinieka noturēšanai, kas saglabās viņa kaisli pret darbu, ir apmierināt tieksmi pēc profesionālās un personīgās izaugsmes. Dodiet ne tikai zināšanas, kas nepieciešamas darba projektiem, bet atbalstiet arī vēlmi attīstīties saistītās disciplīnās. Atrodiet veidu, kā izrādīt savu ieinteresētību par katru speciālistu, un izvēlieties viņam piemērotāko apmācības formātu – tiešsaistes apmācības, piekļuve izmeklētām pasaules bibliotēkām vai konferenču apmeklējumi.

 

 
Dažādi darbinieki

Katrs darbinieks ir unikāls. Ir radoši speciālisti, kuriem netrūkst ideju un kas vēlas izmēģināt sevi vairākos projektos vienlaikus, un ir pētnieki, kuriem labāk padodas iedziļināties vienā procesā un slīpēt savas prasmes vienā lietā. Kāds ir gatavs rūpīgi aizpildīt kaudzi dokumentu, kamēr cits dodas no tikšanās uz tikšanos, slēdzot veiksmīgus darījumus, bet ienīst papīru darbus.

Veiksmes faktors slēpjas prasmē atšķirt vienu no otra, dodot iespēju katram realizēt tieši to, kas viņam padodas vislabāk. Te būs vajadzīgas arī vadības psiholoģijas zināšanas. Viens var piedalīties kaut kā jauna radīšanā, bet cits var vienkārši labi pildīt ikdienas rutīnas darbus. Tas viss ir vienlīdz svarīgi biznesam, jo ​​ļauj ikvienam maksimāli iesaistīties projektā un strādāt kopīga rezultāta labā.

Spēja klausīties un sadzirdēt

Atklāta komunikācija ir svarīga visos līmeņos. Darbinieki var atklāti izteikt savas vēlmes un idejas vadībai, lai uzlabotu darba procesus. Nodaļu vadītāji ziņo par pašreizējo projektu rezultātiem un atsauksmēm no klientiem. Uzņēmuma vadība informē par mērķiem un ļauj visiem skaidri saprast – kopā mēs ejam pa pareizo ceļu. Regulāri notiek tikšanās, zvani, sarunas ar vadītājiem.

Tādā veidā tiek kontrolēta informācijas plūsma, laikus pamanītas problēmas un noskaidrots, kas vēl būtu darāms katra darbinieku un uzņēmuma labā.

Atcerieties – jūsu mērķis ir iedvesmot ar ideju un  kaisli! Tieši tas vieno veiksmīgākās komandas visā pasaulē.

“Ja vēlies uzbūvēt kuģi, nav jāmeklē cilvēki, nav jāplāno un jādala darbs. Ir nepieciešams iedvesmot cilvēkus ar tieksmi pēc bezgalīgas jūras. Tad viņi paši uzbūvēs kuģi.”

---- Antuāns de Sent-Ekziperī

Dalīties:

Vairāk

Kādas šodien ir labāko darbinieku prasmes? Lasīt vairāk

Kādas šodien ir labāko darbinieku prasmes?

Visticamāk, jūs nosauksiet plašu redzesloku, zināšanu bagāžu, spēju mācīties un apgūt jaunas lietas.

Kā pasargāt darbiniekus no izdegšanas? Lasīt vairāk

Kā pasargāt darbiniekus no izdegšanas?

Pagājušajā gadā darba devējiem nācās pieņemt daudz stingru un nepopulāru lēmumu – kā optimizēt izmaksas, neatlaižot darbiniekus, kā iedvesmot top menedžerus strādāt vairāk