Jaunumi

5 triki, lai darbs no mājām sniegtu gandarījumu

‹ uz sarakstu

Vēl pirms kādiem pieciem gadiem iespēja strādāt no mājām tiktu uzskatīta par lielu bonusu. Vai nav lieliski mierīgi izdzert rīta kafiju un nesteidzīgi ķerties pie darba savā ierastajā vidē, iztiekot bez satiksmes sastrēgumu stresa un darba plecu pie pleca ar priekšnieku? Tagad šī iespēja ir dota gandrīz ikvienam, taču arvien vairāk darbinieku sapņo par atgriešanos birojos. Kas ir mainījies?

Darbs no mājām ir izrādījies sarežģītāks, nekā mums iepriekš šķita, un tā priekšrocības bieži vien tomēr neatsver nespēju noteikt savu darba laiku, tikties ar klientiem reālajā dzīvē un nepieciešamību sākt izmantot visādus digitālās dzīves instrumentus šeit un tagad.

Šodien ikviens no mums ir ierauts digitālās dzīves virpulī, kur spēkā ir Darvina likums – uzvarēs tas, kurš mainīsies. Mēs esam apkopojuši dažus ieteikumus, kas palīdzēs pielāgoties attālinātā darba ritmam, saglabāt produktivitāti un atrast līdzsvaru starp darbu un privāto dzīvi.


Definējiet robežas

Jau pašā sākumā definējiet sava darba robežas. Tas ir jāizdara ne tik daudz kolēģu un vadības dēļ, bet tieši sevis paša labā. Ir ļoti viegli iekrist “vēl tikai dažas minūtītes” slazdā un tad attapties, sēžot pie darba galda arī vēlu vakarā. Ilgtermiņā rezultāts būs tāds, ka darbs tiks paveikts ātri, taču cietīs personiskā telpa un jūsu psiholoģiskā labklājība. Tāpēc vispirms definējiet posmu “no – līdz”: kurā laikā jūs strādāsiet fokusēti, nedalot darba laiku ar sadzīves pienākumiem, taču pēc tam jūs piecelsieties no darba galda un ar vieglu sirdi veltīsiet laiku tikai sev.

Samaziniet traucējošos faktorus

Skaļi trokšņi, mājdzīvnieki, raudoši bērni vai ziņkārīgi dzīvesbiedri var diezgan pamatīgi apgrūtināt darbu no mājām. Iekārtojiet sev privātu un klusu vietu ar labu apgaismojumu un interneta pieslēgumu, kur noteiktā laikā būs liegta ieeja citiem un kur netraucēti varēsiet veikt zvanus vai piedalīties konferencēs.

Nodrošiniet ergonomiku un komfortu

Ērts darba krēsls, ergonomisks galds un pareizi novietots monitors ir svarīgi nosacījumi produktīvam darbam. Ja darba devējs nenodrošina resursus mājas biroja organizēšanai, aprunājieties par iespēju piegādāt savu ofisa krēslu un galdu uz mājām. Iekārtojot mājas biroju, pārdomājiet, lai tuvumā atrastos viss nepieciešamais – rakstāmrīki, printeris, mapes, papīrs. Tas ietaupīs laiku. Noteikti ievērojiet pusdienlaiku; ja nepieciešams, atzīmējiet šo pārtraukumu dienas grafikā.




Mācieties izmantot produktivitātes rīkus

Lai arī šķiet, ka vieglāk un ātrāk darīt visu pa vecam, dodiet iespēju jauniem rīkiem, lai sakārtotu un atvieglotu savu ikdienu. “Outlook” kalendārs palīdzēs saplānot tikšanās laikus un pārtraukumu brīžus, bet uzdevumi, kas būs ievietoti “Trello”, tiks laikus izpildīti. Veltiet vismaz pāris stundu darba nedēļā jaunu rīku apgūšanai un dalieties savās jaunajās prasmēs ar kolēģiem.

Pazīstiet sevi!

Sevis pazīšana ir jūsu panākumu noteicošais faktors. Tikai jūs zināt, kāds ir jūsu produktivitātes grafiks, un mākat to izmantot. Izveidojiet darba grafiku, ievērojot savas īpatnības un motivācijas faktorus. Ja īpaši aktīvs esat no rītiem, saplānojiet sarežģītākus uzdevumus tieši dienas pirmajā pusē. Ja zināt, ka sātīgas pusdienas var jūs izsist no sliedēm uz pāris stundām, labāk ieturiet vieglu maltīti. Ja esat pamanījis, ka pastaiga ātrā tempā vislabāk noskaņo darbam, veltiet tai 20 minūtes un ieelpojiet svaigu gaisu dienas sākumā.

Iedvesmošanai izmantojam: https://www.sourcecon.com/6-tips-to-steer-your-staffing-desk-to-success-in-a-virtual-work-home-environment/ 

Dalīties:

Vairāk

Vai tev darbs ir prieks vai lāsts? Lasīt vairāk

Vai tev darbs ir prieks vai lāsts?

No tā, kā cilvēks attiecas pret darbu, ir atkarīgs, cik daudz pūļu un enerģijas viņš tajā ieguldīs. Bieži vien nākas dzirdēt, ka darbs tiek uzskatīts par tādu kā sodu vai – labākajā gadījumā – par līdzekli mērķa sasniegšanai, proti, jūs pelnāt naudu, lai samaksātu rēķinus, dotos atvaļinājumā un galu galā aizietu pensijā. Nav pārsteigums, ka vairāk nekā 80 % darbinieku trūkst iesaistīšanās un ieinteresētības. Kā mainīt attieksmi pret darbu? Kā sākt uztvert to citādi, nevis kā lāstu?

Ar nodokli neapliekama un personalizēta Ziemassvētku dāvana Lasīt vairāk

Ar nodokli neapliekama un personalizēta Ziemassvētku dāvana

Jau aptuveni 2 000 gadus mēs dzīvojam ar pārliecību, ka Ziemas Saulstāvju laikā esam saņēmuši lielāko dāvanu, kāda vien ir iespējama – Dieva dēls ir dzimis pār mums. Rezultātā, tas ir patīkams "rituāls", ko mēs šajā, Ziemassvētku laikā veicam ik gadu – saņemam un dāvinām dāvanas.