Personāla motivācija

Ko mums nesīs jaunais, 2022. gads?

‹ uz sarakstu

Ardievu, 2021.! Pandēmija turpinās, radikāli transformējot HR jomu, mēs gūstam jaunas mācības un cenšamies saskatīt pozitīvas lietas jaunajā realitātē. Un to nav maz!  2021. gadā mēs iemācījāmies būt elastīgāki un dot darbiniekiem lielāku autonomiju, paplašinājām potenciālo kandidātu ģeogrāfiju, pieņemot darbiniekus no visas pasaules. Mēs sākām koncentrēties uz empātiju un darbinieku mentālo veselību, atklājām daudz jaunu digitālu instrumentu, kas ļāva darbu paveikt ātrāk un efektīvāk, kā arī iemācījāmies izklaidēties un rīkot darba ballītes attālināti. :)

Ko mums nesīs jaunais, 2022. gads? Džošs Bersins, uzņēmējs un “Josh Bersin Company” dibinātājs, (https://joshbersin.com), kas vairāk nekā piecus gadus konsultē pasaules HR līderus korporatīvajos jautājumos un analizē visus HR jomas aspektus, ir sagatavojis prognozes 2022. gadam. Ieskatīsimies, kas mainīsies darba devēju un ņēmēju tirgū šogad!

Ekonomikas izaugsme veicinās cīņu par personālu

Pēdējie divi gadi ir transformējuši uzņēmēju piegājienu darbībai. Masveida pāreja uz attālinātu darbu ir mainījusi uzņēmējdarbības fokusu – ofisu īres izmaksas ir samazinājušās, bet palielinājušās izmaksas par jauno digitālo rīku iegādi un apguvi. 2022. gadā turpinās pieaugt pieprasījums pēc darbiniekiem – uzņēmumi centīsies piesaistīt potenciālos darbiniekus visos iespējamajos veidos. Starp citu, jau 2021. gadā 39 % no algu fonda aizņēma dažādi motivācijas rīki un veidi, t.sk. apdrošināšana.

2022. gadā, kad konkurence darba tirgū saasināsies, tieši no personāla nodaļas būs atkarīga iekšējā mobilitāte, klimats, talantīgāko kadru piesaiste, kas ļaus uzņēmumam augt un plaukt!

Hibrīda darba grafiks – metavisuma sākums

Mūsdienās hibrīda darbs ir kļuvis par jauno darba formāta normu, iekarojot darbinieku simpātijas. Vairāk nekā 50 % darbinieku ir gatavi atteikties no 5 % savas algas par iespēju strādāt no mājām. Tomēr 70 % uzņēmumu vadītāju ir apņēmības pilni atgriezt darbiniekus birojā, savukārt tikai 40 % darbinieku atbalsta šo pozīciju.

Attālināta darba nepieciešamība mudinās uzņēmumu vadītājus izmantot virtuālās realitātes rīkus, kas novedīs pie metavisuma rašanās sākuma 2022. gadā. Jau tagad savu efektivitāti pierāda VR apmācību izmantošanas pieredze, piemēram, ir izveidots VR simulators kalnraču un glābēju apmācībai, taču Marks Zakerbergs jau aktīvi veido savu metavisumu.

Augs darbinieku apmācības un attīstības nozīme

Apmācību tirgus, šķiet, nekad nav bijis tik dinamisks un stabils. Arvien lielāku lomu ieņem darbinieku pārkvalifikācija – tas ir kļuvis par stimulu korporatīvās apmācības attīstībai. Šodien katrs uzņēmuma vadītājs cenšas piedomāt pie tā, kādas prasmes pietrūkst viņa darbiniekiem. Šajā gadā kompetenču līmeņa noteikšana un šo vājo punktu attīstīšana kļūs par konkurences priekšrocību katram no mums. Koučings un 
soft skills attīstība

Mūsdienās biznesā aktuālas prasmes ir soft skills. To attīstīšana māca strādāt komandā, sadarboties, komunicēt, stratēģiski domāt, kas ir būtiski biznesa panākumu veicināšanai. Pieaugs arī interese pēc koučingu, un, pateicoties tiešsaistes iespējām, budžets vairs nebūs kosmisks.

Personāla izaugsme

Jau tagad daudzi uzņēmumi neaprobežojas tikai ar kandidātu meklēšanu ārpusē. Noskaidrojot darbinieku prasmes, pieredzi un kvalifikāciju, piemēroti kandidāti tiek meklēti arī pašā uzņēmumā, kas ļauj ātrāk aizpildīt vakanci, paaugstinot amatā komandas biedru un stiprinot komandas lojalitāti. Tas savukārt veicina iekšējo atlases platformu izveidi (darbinieku marketplace), kas ļauj vadītājiem atrast darbinieku ar optimālajām prasmēm darbam pie konkrēta projekta, bet darbiniekiem paver jaunas iespējas. Ambiciozi darbinieki varēs pakāpties pa karjeras kāpnēm, un centīgākie būs nodarbināti stratēģiskos projektos.

HR analītika

2022. gadā arvien lielāka uzmanība tiks pievērsta personāla analītikai un datu analīzes priekšrocībām. HR var rast atbildes uz simtiem jautājumu, pamatojoties uz datiem: par apmierinātības līmeni ar pāreju uz hibrīda darba formātu, par dažādu darbinieku grupu mentālo veselību, kur prasmes mainās visvairāk, u. c. Tāpēc, 2022. gadā noteikti ir vērts attīstīt HR analītikas līmeni, kas ļaus operatīvi koriģēt HR stratēģijas.

Dalīties:

Vairāk

Sasniegumi, vara vai piederības izjūta – vai zināt, kas tieši motivē jūsu darbiniekus? Lasīt vairāk

Sasniegumi, vara vai piederības izjūta – vai zināt, kas tieši motivē jūsu darbiniekus?

Jau 20. gadsimta četrdesmito gadu sākumā amerikāņu psihologs un vajadzību teorijas autors Deivids Maklelands piedāvāja dalīt motivācijas faktorus trīs galvenajās grupās. Šī teorija nav zaudējusi aktualitāti līdz pat mūsdienām, bet vadītājs, kas spēj to izprast un māk pielietot, var motivēt ikvienu komandu.

Mēs jums nepārzvanīsim vai TOP 5 kļūdas, ko nepieļaut darba intervijā Lasīt vairāk

Mēs jums nepārzvanīsim vai TOP 5 kļūdas, ko nepieļaut darba intervijā

Vai zinājāt, ka gandrīz 10 % cilvēku vilcinās ar jauna darba meklēšanu, jo baidās no pirmās sarunas ar potenciālo darba devēju? Pieredzējušo kolēģu stāsti par nestandarta jautājumiem, testa uzdevumiem un neveiklas situācijas, kas jāatrisina acumirklī, tikai pastiprina bailes.